Edukacja

Dzień wody

Świętowaliśmy Dzień Wody.

Światowy Dzień Wody, ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej ograniczonych zasobów. To dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.

Z okazji Światowego Dnia Wody Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie przygotowało wiele atrakcji. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia było „Leaving no one behind” z ang. „Nie pozostawiając nikogo w tyle”. Dzieci z będzińskich przedszkoli mogły uczestniczyć w licznych eksperymentach wodnych, prowadzonych przez znakomitych animatorów. Dzieci słuchały i bawiły się dźwiękiem wody, samodzielnie tworzyły prace plastyczne, sprawdzały ile waży woda, brały udział w sztafecie z balonami.

Dla zainteresowanych tematyką wody MPWiK zaprezentowało wystawę fotografii, której część będzie można jeszcze obejrzeć przez cały rok, ze względu na obchody 90-lecia przedsiębiorstwa.

Nie zabrakło również atrakcji dla będzińskich seniorów, którzy wysłuchali ciekawej prelekcji „Rowerem przez Afrykę, czyli w poszukiwaniu wody”, zaprezentowanej przez podróżników, którzy przemierzyli ten kontynent na rowerach, zwiedzając 11 krajów od Atlantyku po Ocean Indyjski.


zobacz galerię zdjęć

Cookies

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Polityka cookies